Dirka po Franciji: Štartni časi vožnje na čas 1. etape

Ko se bo ob 16.00 Jeremy Lecroq zapeljal po štartni klančini, se bo 109. izvedba Dirke po Franciji tudi uradno začela. Na njej bomo pesti stiskali za pet Slovencev, ki se bodo danes na pot podali že zgodaj.

Na Danskem, kjer se bo začela največja dirka na svetu, je v poznih popoldanskih urah napovedan dež. Vsi favoriti so zato izbrali zgodnejši termin nastopa, saj jim ta omogoča bolj regularne razmere.

Tudi vsi Slovenci, ki danes lovijo dober rezultat, bodo nastopili že zelo zgodaj.

Prvi naš kolesar bo Jan Tratnik (Bahrain Victorious), ki bo štartal ob 16.13. V paradni disciplini si bo zagotovo želel dobrega rezultata, posledično pa bomo že zgodaj dobili konkurenčen čas.

Kmalu bo na štartni klančini stal še drugi Slovenec. Primož Roglič (Jumbo-Visma) bo nastopil kot prvi član svoje ekipe, česar se je v preteklosti že (uspešno) posluževal. Tokrat bo na pot krenil ob 16.20 in s svojim časom vrgel rokavico vsem tekmecem.

Tudi Tadej Pogačar (UAE Emirates) ne misli čakati na morebitno poslabšanje vremena. Odpovedal se je zadnjemu štartnemu položaju in sklenil, da nastopi mnogo prej. Na štartu ga lahko pričakujemo ob 17.05.

Dvakratni zmagovalec dirke bo imel dobro orientacijo, kako dobro mu gre od nog. Tik pred njim se bosta namreč na pot podala glavna favorita za etapno zmago Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) in Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Kot zadnja naša kolesarja bosta nastopila Matej Mohorič (Bahrain Victorious) in Luka Mezgec (BikeExchange-Jayco). Ne eden, ne drugi danes ne računata na odmevno uvrstitev, zato lahko pričakujemo, da bosta nastopila z določeno mero rezerviranosti in skušala hraniti moli za pomembnejše etape.

Mohorič bo na štartni klančini stal ob 17.41, Mezgec pa točno deset minut kasneje.

Zadnji kolesar, ki bo krenil na pot, bo Marc Soler. Moštveni kolega Tadeja Pogačarja bo s preizkušnjo začel ob 18.55.

#PRIIMEK in IMEMOŠTVOŠT. ČAS
1 LECROQ JérémyB&B Hotels – KTM16:00:00
2 BAUER JackTeam BikeExchange – Jayco16:01:00
3 BOIVIN GuillaumeIsrael – Premier Tech16:02:00
4 BOASSON HAGEN EdvaldTotalEnergies16:03:00
5 MOLLEMA BaukeTrek – Segafredo16:04:00
6 WELLENS TimLotto Soudal16:05:00
7 SWIFT ConnorTeam Arkéa Samsic16:06:00
8 BISSEGGER StefanEF Education-EasyPost16:07:00
9 ZEITS AndreyAstana Qazaqstan Team16:08:00
10 BYSTRØM Sven ErikIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:09:00
11 HAMILTON ChrisTeam DSM16:10:00
12 VAN DER POEL MathieuAlpecin-Deceuninck16:11:00
13 GAUDU DavidGroupama – FDJ16:12:00
14 TRATNIK JanBahrain – Victorious16:13:00
15 THOMAS BenjaminCofidis16:14:00
16 MAS EnricMovistar Team16:15:00
17 MØRKØV MichaelQuick-Step Alpha Vinyl Team16:16:00
18 GROSSSCHARTNE FelixBORA – hansgrohe16:17:00
19 JUNGELS BobAG2R Citroën Team16:18:00
20 MARTÍNEZ Daniel FelipeINEOS Grenadiers16:19:00
21 ROGLIČ PrimožJumbo-Visma16:20:00
22 BJERG MikkelUAE Team Emirates16:21:00
23 GOUGEARD AlexisB&B Hotels – KTM16:22:00
24 DURBRIDGE LukeTeam BikeExchange – Jayco16:23:00
25 NIV GuyIsrael – Premier Tech16:24:00
26 BODNAR MaciejTotalEnergies16:25:00
27 PEDERSEN MadsTrek – Segafredo16:26:00
28 EWAN CalebLotto Soudal16:27:00
29 QUINTANA NairoTeam Arkéa Samsic16:28:00
30 POWLESS NeilsonEF Education-EasyPost16:29:00
31 GRUZDEV DmitriyAstana Qazaqstan Team16:30:00
32 MEINTJES LouisIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:31:00
33 BARDET RomainTeam DSM16:32:00
34 PHILIPSEN JasperAlpecin-Deceuninck16:33:00
35 KÜNG StefanGroupama – FDJ16:34:00
36 HAIG JackBahrain – Victorious16:35:00
37 MARTIN GuillaumeCofidis16:36:00
38 JORGENSON MatteoMovistar Team16:37:00
39 JAKOBSEN FabioQuick-Step Alpha Vinyl Team16:38:00
40 VLASOV AleksandrBORA – hansgrohe16:39:00
41 O’CONNOR BenAG2R Citroën Team16:40:00
42 THOMAS GeraintINEOS Grenadiers16:41:00
43 VINGEGAARD JonasJumbo-Visma16:42:00
44 LAENGEN Vegard StakeUAE Team Emirates16:43:00
45 ROLLAND PierreB&B Hotels – KTM16:44:00
46 MATTHEWS MichaelTeam BikeExchange – Jayco16:45:00
47 NEILANDS KristsIsrael – Premier Tech16:46:00
48 LATOUR PierreTotalEnergies16:47:00
49 STUYVEN JasperTrek – Segafredo16:48:00
50 FRISON FrederikLotto Soudal16:49:00
51 BARGUIL WarrenTeam Arkéa Samsic16:50:00
52 GUERREIRO RubenEF Education-EasyPost16:51:00
53 RIABUSHENKO AlexandrAstana Qazaqstan Team16:52:00
54 KRISTOFF AlexanderIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:53:00
55 LEKNESSUND AndreasTeam DSM16:54:00
56 VAN KEIRSBULCK GuillaumeAlpecin-Deceuninck16:55:00
57 PINOT ThibautGroupama – FDJ16:56:00
58 CARUSO DamianoBahrain – Victorious16:57:00
59 WALSCHEID MaxCofidis16:58:00
60 OLIVEIRA NelsonMovistar Team16:59:00
61 CATTANEO MattiaQuick-Step Alpha Vinyl Team17:00:00
62 SCHACHMANN MaximilianBORA – hansgrohe17:01:00
63 PARET-PEINTRE AurélienAG2R Citroën Team17:02:00
64 GANNA FilippoINEOS Grenadiers17:03:00
65 VAN AERT WoutJumbo-Visma17:04:00
66 POGAČAR TadejUAE Team Emirates17:05:00
67 LEMOINE CyrilB&B Hotels – KTM17:06:00
68 SCHULTZ NickTeam BikeExchange – Jayco17:07:00
69 CLARKE SimonIsrael – Premier Tech17:08:00
70 SAGAN PeterTotalEnergies17:09:00
71 KIRSCH AlexTrek – Segafredo17:10:00
72 GILBERT PhilippeLotto Soudal17:11:00
73 LOUVEL MatisTeam Arkéa Samsic17:12:00
74 CORT MagnusEF Education-EasyPost17:13:00
75 VELASCO SimoneAstana Qazaqstan Team17:14:00
76 PETIT AdrienIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux17:15:00
77 TUSVELD MartijnTeam DSM17:16:00
78 KRIEGER AlexanderAlpecin-Deceuninck17:17:00
79 GENIETS KevinGroupama – FDJ17:18:00
80 WRIGHT FredBahrain – Victorious17:19:00
81 IZAGIRRE IonCofidis17:20:00
82 MÜHLBERGER GregorMovistar Team17:21:00
83 ASGREEN KasperQuick-Step Alpha Vinyl Team17:22:00
84 KÄMNA LennardBORA – hansgrohe17:23:00
85 BOUCHARD GeoffreyAG2R Citroën Team17:24:00
86 YATES AdamINEOS Grenadiers17:25:00
87 LAPORTE ChristopheJumbo-Visma17:26:00
88 MCNULTY BrandonUAE Team Emirates17:27:00
89 MOZZATO LucaB&B Hotels – KTM17:28:00
90 GROENEWEGEN DylanTeam BikeExchange – Jayco17:29:00
91 WOODS MichaelIsrael – Premier Tech17:30:00
92 BURGAUDEAU MathieuTotalEnergies17:31:00
93 SIMMONS QuinnTrek – Segafredo17:32:00
94 VERMEERSCH FlorianLotto Soudal17:33:00
95 BOUET MaximeTeam Arkéa Samsic17:34:00
96 URÁN RigobertoEF Education-EasyPost17:35:00
97 DOMBROWSKI JoeAstana Qazaqstan Team17:36:00
98 PASQUALON AndreaIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux17:37:00
99 VERMAERKE KevinTeam DSM17:38:00
100 PLANCKAERT EdwardAlpecin-Deceuninck17:39:00
101 DUCHESNE AntoineGroupama – FDJ17:40:00
102 MOHORIČ MatejBahrain – Victorious17:41:00
103 PEREZ AnthonyCofidis17:42:00
104 VERONA CarlosMovistar Team17:43:00
105 LAMPAERT YvesQuick-Step Alpha Vinyl Team17:44:00
106 KONRAD PatrickBORA – hansgrohe17:45:00
107 COSNEFROY BenoîtAG2R Citroën Team17:46:00
108 VAN BAARLE DylanINEOS Grenadiers17:47:00
109 KRUIJSWIJK StevenJumbo-Visma17:48:00
110 MAJKA RafałUAE Team Emirates17:49:00
111 BARTHE CyrilB&B Hotels – KTM17:50:00
112 MEZGEC LukaTeam BikeExchange – Jayco17:51:00
113 HOULE HugoIsrael – Premier Tech17:52:00
114 VUILLERMOZ AlexisTotalEnergies17:53:00
115 GALLOPIN TonyTrek – Segafredo17:54:00
116 JANSE VAN RENSBURG ReinardtLotto Soudal17:55:00
117 CAPIOT AmauryTeam Arkéa Samsic17:56:00
118 RUTSCH JonasEF Education-EasyPost17:57:00
119 MOSCON GianniAstana Qazaqstan Team17:58:00
120 VAN DER HOORN TacoIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux17:59:00
121 DAINESE AlbertoTeam DSM18:00:00
122 DILLIER SilvanAlpecin-Deceuninck18:01:00
123 MADOUAS ValentinGroupama – FDJ18:02:00
124 SÁNCHEZ Luis LeónBahrain – Victorious18:03:00
125 GESCHKE SimonCofidis18:04:00
126 TORRES AlbertMovistar Team18:05:00
127 BAGIOLI AndreaQuick-Step Alpha Vinyl Team18:06:00
128 HALLER MarcoBORA – hansgrohe18:07:00
129 CHEREL MikaëlAG2R Citroën Team18:08:00
130 ROWE LukeINEOS Grenadiers18:09:00
131 KUSS SeppJumbo-Visma18:10:00
132 BENNETT GeorgeUAE Team Emirates18:11:00
133 SCHÖNBERGER SebastianB&B Hotels – KTM18:12:00
134 JUUL-JENSEN ChristopherTeam BikeExchange – Jayco18:13:00
135 FROOME ChrisIsrael – Premier Tech18:14:00
136 OSS DanielTotalEnergies18:15:00
137 CICCONE GiulioTrek – Segafredo18:16:00
138 VAN MOER BrentLotto Soudal18:17:00
139 HOFSTETTER HugoTeam Arkéa Samsic18:18:00
140 DOULL OwainEF Education-EasyPost18:19:00
141 FELLINE FabioAstana Qazaqstan Team18:20:00
142 GOOSSENS KobeIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux18:21:00
143 DEGENKOLB JohnTeam DSM18:22:00
144 GOGL MichaelAlpecin-Deceuninck18:23:00
145 LE GAC OlivierGroupama – FDJ18:24:00
146 TEUNS DylanBahrain – Victorious18:25:00
147 LAFAY VictorCofidis18:26:00
148 IZAGIRRE GorkaMovistar Team18:27:00
149 SÉNÉCHAL FlorianQuick-Step Alpha Vinyl Team18:28:00
150 VAN POPPEL DannyBORA – hansgrohe18:29:00
151 DEWULF StanAG2R Citroën Team18:30:00
152 CASTROVIEJO JonathanINEOS Grenadiers18:31:00
153 BENOOT TiesjJumbo-Visma18:32:00
154 HIRSCHI MarcUAE Team Emirates18:33:00
155 BONNAMOUR FranckB&B Hotels – KTM18:34:00
156 JANSEN Amund GrøndahlTeam BikeExchange – Jayco18:35:00
157 FUGLSANG JakobIsrael – Premier Tech18:36:00
158 TURGIS AnthonyTotalEnergies18:37:00
159 SKUJIŅŠ TomsTrek – Segafredo18:38:00
160 KRON AndreasLotto Soudal18:39:00
161 OWSIAN ŁukaszTeam Arkéa Samsic18:40:00
162 BETTIOL AlbertoEF Education-EasyPost18:41:00
163 LUTSENKO AlexeyAstana Qazaqstan Team18:42:00
164 ZIMMERMANN GeorgIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux18:43:00
165 EEKHOFF NilsTeam DSM18:44:00
166 SBARAGLI KristianAlpecin-Deceuninck18:45:00
167 STORER MichaelGroupama – FDJ18:46:00
168 GRADEK KamilBahrain – Victorious18:47:00
169 PÉRICHON Pierre-LucCofidis18:48:00
170 ERVITI ImanolMovistar Team18:49:00
171 HONORÉ Mikkel FrølichQuick-Step Alpha Vinyl Team18:50:00
172 POLITT NilsBORA – hansgrohe18:51:00
173 NAESEN OliverAG2R Citroën Team18:52:00
174 PIDCOCK ThomasINEOS Grenadiers18:53:00
175 VAN HOOYDONCK NathanJumbo-Visma18:54:00
176 SOLER MarcUAE Team Emirates18:55:00
Prejšnji članekSlovenski fantje v prvi etapi na progi že zelo zgodaj
Naslednji članekLampaert presenetljivi zmagovalec uvodne etape, Slovenci dobro opravili svoje delo