Zadnje dejanje letošnje dirke Tirreno-Adriatico se bo odvilo v San Bennedetu ob Jadranskem morju. Kolesarje čaka 10,1 kilometra dolga, povsem ravninska posamična vožnja na čas. Tadej Pogačar bo na njej branil minuto in petnajst sekund prednosti pred Woutom van Aertom.
Slovenski čudežni deček je tik pred drugo skupno zmago v letošnji sezoni. Po UAE Touru bo skušal na svoj račun premierno zapisati še dirko dveh morij. Zdi se, da mu to lahko prepreči le smola, saj je današnja trasa prekratka za »naravno« ustvarjanje večjih razlik.
Prvi favorit za etapno zmago je zagotovo v zadnjem času nepremagljivi Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Nepremagan je že na zadnjih osmih kronometrih in ta uspeh bo danes skušal še podaljšati. Italijan je zadnjo etapo Tirreno-Adriatica, ki je bila identična kot letos, osvojil že lani.
Na štartu je še nekaj izjemnih kronometristov, ki bodo danes skušali s prestola vreči Ganno. Izpostaviti je potrebno evropskega prvaka v vožnji na čas Stefana Künga (Groupama-FDJ), Jonathana Castrovieja (Ineos Grenadiers), pa Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers), ki v generalni razvrstitvi na tej dirki ni imel resnih ambicij.
Slovenci bomo danes zelo pozorno spremljali tudi Jana Tratnika (Bahrain Victorious), ki kronometer označuje za svojo paradno disciplino. V boj s štoparico se bo podal kot prvi izmed Slovencev. S štartne klančine bo zapeljal kot štirinajsti ob 13.13.
Pred nastopom Tadeja Pogačarja bomo pozorni še na dve slovenski vožnji. Luka Mezgec (BikeExchange) in Jan Polanc (UAE Emirates) sta sicer svoje delo na dirki že končala in danes resnih ambicij nimata. Na progo se bosta podala ob 14.15 in 14.24.
Čisto na koncu razpredelnice pa najdemo vodilnega v skupnem seštevku Tadeja Pogačarja (UAE Emirates). Danes bo na progo zapeljal ob 15.58, dve minuti za glavnim izzivalcem Woutom van Aertom (Jumbo-Visma). Oba kolesarja sta zelo dobra kronometrista in se lahko vmešata tudi v boj za etapno zmago, a predvsem Pogačar ima v mislih ohranitev vodilnega položaja in osvojitev skupne zmage.
ŠTARTNI ČASI
ZAP. ŠTEVILKA | IME IN PRIIMEK | EKIPA | ŠTARTNI ČAS |
1 | Attilio Viviani (Ita) | Cofidis | 13:00:00 |
2 | Fabio Sabatini (Ita) | Cofidis | 13:01:00 |
3 | Samuele Rivi (Ita) | Eolo-Kometa Cycling Team | 13:02:00 |
4 | Matteo Moschetti (Ita) | Trek-Segafredo | 13:03:00 |
5 | Paul Martens (Ger) | Jumbo-Visma | 13:04:00 |
6 | Davide Martinelli (Ita) | Astana-Premier Tech | 13:05:00 |
7 | Davide Bais (Ita) | Eolo-Kometa Cycling Team | 13:06:00 |
8 | Ivan Rovny (Rus) | Gazprom-RusVelo | 13:07:00 |
9 | Tom Scully (NZl) | EF Education-Nippo | 13:08:00 |
10 | John Archibald (GBr) | Eolo-Kometa Cycling Team | 13:09:00 |
11 | Alex Howes (USA) | EF Education-Nippo | 13:10:00 |
12 | Simon Pellaud (Swi) | Androni Giocattoli-Sidermec | 13:11:00 |
13 | Elia Viviani (Ita) | Cofidis | 13:12:00 |
14 | Jan Tratnik (Slo) | Bahrain Victorious | 13:13:00 |
15 | Edoardo Affini (Ita) | Jumbo-Visma | 13:14:00 |
16 | Niki Terpstra (Ned) | Total Direct Energie | 13:15:00 |
17 | Albert Torres Barcelo (Spa) | Movistar Team | 13:16:00 |
18 | Lilian Calmejane (Fra) | AG2R Citroën Team | 13:17:00 |
19 | Sebastian Langeveld (Ned) | EF Education-Nippo | 13:18:00 |
20 | Maximiliano Richeze (Arg) | UAE Team Emirates | 13:19:00 |
21 | Diego Rosa (Ita) | Team Arkea-Samsic | 13:20:00 |
22 | Aimé De Gendt (Bel) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 13:21:00 |
23 | Ryan Mullen (Irl) | Trek-Segafredo | 13:22:00 |
24 | Matteo Malucelli (Ita) | Androni Giocattoli-Sidermec | 13:23:00 |
25 | Nico Denz (Ger) | Team DSM | 13:24:00 |
26 | Kenneth Vanbilsen (Bel) | Cofidis | 13:25:00 |
27 | Frederik Frison (Bel) | Lotto Soudal | 13:26:00 |
28 | Vincenzo Albanese (Ita) | Eolo-Kometa Cycling Team | 13:27:00 |
29 | Otto Vergaerde (Bel) | Alpecin-Fenix | 13:28:00 |
30 | Peter Sagan (Svk) | Bora-Hansgrohe | 13:29:00 |
31 | Michael Hepburn (Aus) | Team BikeExchange | 13:30:00 |
32 | Thomas Boudat (Fra) | Team Arkea-Samsic | 13:31:00 |
33 | Marco Canola (Ita) | Gazprom-RusVelo | 13:32:00 |
34 | Roger Kluge (Ger) | Lotto Soudal | 13:33:00 |
35 | Fernando Gaviria (Col) | UAE Team Emirates | 13:34:00 |
36 | Guillaume Boivin (Can) | Israel Start-up Nation | 13:35:00 |
37 | Mark Padun (Ukr) | Bahrain Victorious | 13:36:00 |
38 | Denis Nekrasov (Rus) | Gazprom-RusVelo | 13:37:00 |
39 | Davide Cimolai (Ita) | Israel Start-up Nation | 13:38:00 |
40 | Eros Capecchi (Ita) | Bahrain Victorious | 13:39:00 |
41 | Max Kanter (Ger) | Team DSM | 13:40:00 |
42 | Lorrenzo Manzin (Fra) | Total Direct Energie | 13:41:00 |
43 | Bert-Jan Lindeman (Ned) | Team Qhubeka Assos | 13:42:00 |
44 | Tosh Van Der Sande (Bel) | Lotto Soudal | 13:43:00 |
45 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 13:44:00 |
46 | Niccolò Bonifazio (Ita) | Total Direct Energie | 13:45:00 |
47 | Maciej Bodnar (Pol) | Bora-Hansgrohe | 13:46:00 |
48 | Tim Merlier (Bel) | Alpecin-Fenix | 13:47:00 |
49 | Dimitri Claeys (Bel) | Team Qhubeka Assos | 13:48:00 |
50 | Jack Bauer (NZl) | Team BikeExchange | 13:49:00 |
51 | Mark Christian (GBr) | Eolo-Kometa Cycling Team | 13:50:00 |
52 | Adrien Petit (Fra) | Total Direct Energie | 13:51:00 |
53 | Simone Velasco (Ita) | Gazprom-RusVelo | 13:52:00 |
54 | Bert Van Lerberghe (Bel) | Deceuninck-QuickStep | 13:53:00 |
55 | Ivo Oliveira (Por) | UAE Team Emirates | 13:54:00 |
56 | Xandro Meurisse (Bel) | Alpecin-Fenix | 13:55:00 |
57 | Emils Liepins (Lat) | Trek-Segafredo | 13:56:00 |
58 | Kévin Geniets (Lux) | Groupama-FDJ | 13:57:00 |
59 | Nans Peters (Fra) | AG2R Citroën Team | 13:58:00 |
60 | Laurent Pichon (Fra) | Team Arkea-Samsic | 13:59:00 |
61 | Jenthe Biermans (Bel) | Israel Start-up Nation | 14:00:00 |
62 | Fred Wright (Gbr) | Bahrain Victorious | 14:01:00 |
63 | Mattia Bais (Ita) | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:02:00 |
64 | Salvatore Puccio (Ita) | Ineos Grenadiers | 14:03:00 |
65 | Tobias Ludvigsson (Swe) | Groupama-FDJ | 14:04:00 |
66 | Nikias Arndt (Ger) | Team DSM | 14:05:00 |
67 | Manuele Boaro (Ita) | Astana-Premier Tech | 14:06:00 |
68 | Emil Vinjebo (Den) | Team Qhubeka Assos | 14:07:00 |
69 | Nathan Van Hooydonck (Bel) | Jumbo-Visma | 14:08:00 |
70 | Joris Nieuwenhuis (Ned) | Team DSM | 14:09:00 |
71 | Alessandro Bisolti (Ita) | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:10:00 |
72 | Brent Van Moer (Bel) | Lotto Soudal | 14:11:00 |
73 | Thibault Guernalec (Fra) | Team Arkea-Samsic | 14:12:00 |
74 | Marcus Burghardt (Ger) | Bora-Hansgrohe | 14:13:00 |
75 | Kevin Ledanois (Fra) | Team Arkea-Samsic | 14:14:00 |
76 | Luka Mezgec (Slo) | Team BikeExchange | 14:15:00 |
77 | Gianni Vermeersch (Bel) | Alpecin-Fenix | 14:16:00 |
78 | Davide Ballerini (Ita) | Deceuninck-QuickStep | 14:17:00 |
79 | Alberto Bettiol (Ita) | EF Education-Nippo | 14:18:00 |
80 | Andrea Pasqualon (Ita) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 14:19:00 |
81 | Toms Skujins (Lat) | Trek-Segafredo | 14:20:00 |
82 | Alejandro Ropero Molina (Spa) | Eolo-Kometa Cycling Team | 14:21:00 |
83 | Jan Hirt (Cze) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 14:22:00 |
84 | Stefan Küng (Swi) | Groupama-FDJ | 14:23:00 |
85 | Jan Polanc (Slo) | UAE Team Emirates | 14:24:00 |
86 | Loïc Vliegen (Bel) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 14:25:00 |
87 | Andrey Zeits (Kaz) | Team BikeExchange | 14:26:00 |
88 | Daniel Muñoz Giraldo (Col) | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:27:00 |
89 | Pavel Kochetkov (Rus) | Gazprom-RusVelo | 14:28:00 |
90 | Timo Roosen (Ned) | Jumbo-Visma | 14:29:00 |
91 | Filippo Ganna (Ita) | Ineos Grenadiers | 14:30:00 |
92 | Roman Kreuziger (Cze) | Gazprom-RusVelo | 14:31:00 |
93 | Petr Vakoc (Cze) | Alpecin-Fenix | 14:32:00 |
94 | Lukasz Owsian (Pol) | Team Arkea-Samsic | 14:33:00 |
95 | Nelson Oliveira (Por) | Movistar Team | 14:34:00 |
96 | Daniel Oss (Ita) | Bora-Hansgrohe | 14:35:00 |
97 | Mads Würtz Schmidt (Den) | Israel Start-up Nation | 14:36:00 |
98 | Hugo Hofstetter (Fra) | Israel Start-up Nation | 14:37:00 |
99 | Andrea Vendrame (Ita) | AG2R Citroën Team | 14:38:00 |
100 | Robert Stannard (Aus) | Team BikeExchange | 14:39:00 |
101 | Benjamin Thomas (Fra) | Groupama-FDJ | 14:40:00 |
102 | Robert Gesink (Ned) | Jumbo-Visma | 14:41:00 |
103 | Guy Niv (Isr) | Israel Start-up Nation | 14:42:00 |
104 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) | Bahrain Victorious | 14:43:00 |
105 | Larry Warbasse (USA) | AG2R Citroën Team | 14:44:00 |
106 | Kasper Asgreen (Den) | Deceuninck-QuickStep | 14:45:00 |
107 | Christopher Juul-Jensen (Den) | Team BikeExchange | 14:46:00 |
108 | Rafal Majka (Pol) | UAE Team Emirates | 14:47:00 |
109 | Valentin Madouas (Fra) | Groupama-FDJ | 14:48:00 |
110 | Quinn Simmons (USA) | Trek-Segafredo | 14:49:00 |
111 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) | Ineos Grenadiers | 14:50:00 |
112 | Julien Simon (Fra) | Total Direct Energie | 14:51:00 |
113 | Michal Kwiatkowski (Pol) | Ineos Grenadiers | 14:52:00 |
114 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) | Astana-Premier Tech | 14:53:00 |
115 | Zdenek Stybar (Cze) | Deceuninck-QuickStep | 14:54:00 |
116 | Dario Cataldo (Ita) | Movistar Team | 14:55:00 |
117 | Michael Schär (Swi) | AG2R Citroën Team | 14:56:00 |
118 | Natnael Tesfazion (Eri) | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:57:00 |
119 | Giovanni Aleotti (Ita) | Bora-Hansgrohe | 14:58:00 |
120 | Jasper De Buyst (Bel) | Lotto Soudal | 14:59:00 |
121 | Thibaut Pinot (Fra) | Groupama-FDJ | 15:00:00 |
122 | Simon Clarke (Aus) | Team Qhubeka Assos | 15:01:00 |
123 | Julian Alaphilippe (Fra) | Deceuninck-QuickStep | 15:02:00 |
124 | Simon Carr (GBr) | EF Education-Nippo | 15:03:00 |
125 | Davide Villella (Ita) | Movistar Team | 15:04:00 |
126 | Jan Bakelants (Bel) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 15:05:00 |
127 | Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) | Movistar Team | 15:06:00 |
128 | Damiano Caruso (Ita) | Bahrain Victorious | 15:07:00 |
129 | Sergio Higuita Garcia (Col) | EF Education-Nippo | 15:08:00 |
130 | Eduardo Sepulveda (Arg) | Androni Giocattoli-Sidermec | 15:09:00 |
131 | Greg Van Avermaet (Bel) | AG2R Citroën Team | 15:10:00 |
132 | Martijn Tusveld (Ned) | Team DSM | 15:11:00 |
133 | Alex Aranburu Deba (Spa) | Astana-Premier Tech | 15:12:00 |
134 | Mathieu van der Poel (Ned) | Alpecin-Fenix | 15:13:00 |
135 | Ilnur Zakarin (Rus) | Gazprom-RusVelo | 15:14:00 |
136 | Domenico Pozzovivo (Ita) | Team Qhubeka Assos | 15:15:00 |
137 | Christopher Hamilton (Aus) | Team DSM | 15:16:00 |
138 | Patrick Konrad (Aut) | Bora-Hansgrohe | 15:17:00 |
139 | Geraint Thomas (GBr) | Ineos Grenadiers | 15:18:00 |
140 | Giulio Ciccone (Ita) | Trek-Segafredo | 15:19:00 |
141 | Geoffrey Bouchard (Fra) | AG2R Citroën Team | 15:20:00 |
142 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) | Total Direct Energie | 15:21:00 |
143 | Lorenzo Rota (Ita) | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 15:22:00 |
144 | Jakob Fuglsang (Den) | Astana-Premier Tech | 15:23:00 |
145 | Pavel Sivakov (Rus) | Ineos Grenadiers | 15:24:00 |
146 | Davide Formolo (Ita) | UAE Team Emirates | 15:25:00 |
147 | Alessandro De Marchi (Ita) | Israel Start-up Nation | 15:26:00 |
148 | Victor de la Parte (Spa) | Total Direct Energie | 15:27:00 |
149 | Rudy Molard (Fra) | Groupama-FDJ | 15:28:00 |
150 | Tobias Foss (Nor) | Jumbo-Visma | 15:30:00 |
151 | Fabio Felline (Ita) | Astana-Premier Tech | 15:32:00 |
152 | Hugo Houle (Can) | Astana-Premier Tech | 15:34:00 |
153 | Nairo Quintana (Col) | Team Arkea-Samsic | 15:36:00 |
154 | Marc Soler (Spa) | Movistar Team | 15:38:00 |
155 | Simon Yates (GBr) | Team BikeExchange | 15:40:00 |
156 | Vincenzo Nibali (Ita) | Trek-Segafredo | 15:42:00 |
157 | Romain Bardet (Fra) | Team DSM | 15:44:00 |
158 | João Almeida (Por) | Deceuninck-QuickStep | 15:46:00 |
159 | Tim Wellens (Bel) | Lotto Soudal | 15:48:00 |
160 | Matteo Fabbro (Ita) | Bora-Hansgrohe | 15:50:00 |
161 | Egan Bernal Gomez (Col) | Ineos Grenadiers | 15:52:00 |
162 | Mikel Landa Meana (Spa) | Bahrain Victorious | 15:54:00 |
163 | Wout Van Aert (Bel) | Jumbo-Visma | 15:56:00 |
164 | Tadej Pogačar (Slo) | UAE Team Emirates | 15:58:00 |