Trinajst minut do druge ure popoldan se bo na progo podal prvi kolesar in začela se bo ena najpomembnejših etap v zadnjem tednu Vuelte. Vsi bomo z nestrpnostjo pričakovali zadnjo deseterico kolesarjev, še posebej Primoža Rogliča, ki bo štartal kot predzadnji.

Slovenski as je glavni favorit za etapno zmago, edini pravi konkurent je Remi Cavagna. A kolesarsko sfero bolj kot boj za etapno zmago, zanimajo razlike, ki se bodo ustvarile med favoriti za končno zmago. Vsi pričakujejo, da bo Roglič prevzel rdečo majico in si nabral lepo prednost pred ostalimi zasledovalci.

Med prvo deseterico kolesarjev je edini, ki ob Rogliču lahko odpelje dober kronometer Enric Mas. Španski mladenič za Rogličem zaostaja minuto in štirideset sekund, zato mu prave grožnje ne predstavlja, a lahko se prebije na stopničke. Za tretje uvrščenim Hughom Carthyjem ima 1:18 zaostanka.

Ob 14.36 bomo pozorni na štart Remija Cavagne, 32 minut čez tretjo se bo na progo podal Nelson Oliveira, ki tudi lahko poseže visoko. Nato sledi dolgo čakanje do zadnje peterice, katera bo danes v središču pozornosti. Enric Mas bo štartal ob 16.28, ostali pa si bodo sledili v dvominutnem razmiku.

Primož Roglič bo s štartne klančine kot predzadnji zapeljal ob 16.34. Dve minuti za njim se bo na progo podal še Richard Carapaz.

ŠTARTNI ČASI POMEMBNIH KOLESARJEV

CAVAGNA Remi 14:36:00
OLIVEIRA Nelson15:32:00
MAS Enric16:28:00
MARTIN Dan16:30:00
CARTHY Hugh16:32:00
ROGLIČ Primož16:34:00
CARAPAZ Richard16:36:00

VSI ŠTARTNI ČASI

1Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ13:47:00
2Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe13:48:00
3Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe13:49:00
4Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation13:50:00
5Harry Tanfield (GBr) AG2R la Mondiale13:51:00
6Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep13:52:00
7Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain McLaren13:53:00
8Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal13:54:00
9Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott13:55:00
10Julius Van den Berg (Ned) EF Pro Cycling13:56:00
11Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe13:57:00
12Emmanuel Morin (Fra) Cofidis13:58:00
13Martin Salmon (Ger) Team Sunweb13:59:00
14Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep14:00:00
15Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo14:01:00
16Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe14:02:00
17Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates14:03:00
18Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH14:04:00
19Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie14:05:00
20Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe14:06:00
21Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie14:07:00
22Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA14:08:00
23Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie14:09:00
24Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling14:10:00
25Reinardt Janse van Rensburg (RSA) NTT Pro Cycling14:11:00
26Logan Owen (USA) EF Pro Cycling14:12:00
27Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates14:13:00
28James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation14:14:00
29Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott14:15:00
30Rory Sutherland (Aus) Israel Start-Up Nation14:16:00
31Michal Paluta (Pol) CCC Team14:17:00
32Max Kanter (Ger) Team Sunweb14:18:00
33Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH14:19:00
34Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling14:20:00
35Ian Garrison (USA) Deceuninck-Quickstep14:21:00
36Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal14:22:00
37Enrico Gasparotto (Swi) NTT Pro Cycling14:23:00
38Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling14:24:00
39Jefferson Alveiro Cepeda (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA14:25:00
40Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation14:26:00
41Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo14:27:00
42Fred Wright (GBr) Bahrain McLaren14:28:00
43Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-Quickstep14:29:00
44Scott Davies (GBr) Bahrain McLaren14:30:00
45Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team14:31:00
46Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team14:32:00
47Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie14:33:00
48Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma14:34:00
49Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA14:35:00
50Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep14:36:00
51Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal14:37:00
52Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates14:38:00
53Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling14:39:00
54Cameron Wurf (Aus) Ineos Grenadiers14:40:00
55Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie14:41:00
56Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal14:42:00
57Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis14:43:00
58Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal14:44:00
59Matteo Badilatti (Swi) Israel Start-Up Nation14:45:00
60Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH14:46:00
61Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH14:47:00
62Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal14:48:00
63Alexis Renard (Fra) Israel Start-Up Nation14:49:00
64Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-Quickstep14:50:00
65Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott14:51:00
66Jorge Arcas (Spa) Movistar Team14:52:00
67Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo14:53:00
68Chris Froome (GBr) Ineos Grenadiers14:54:00
69Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates14:55:00
70Victor Lafay (Fra) Cofidis14:56:00
71Stefan De Bod (RSA) NTT Pro Cycling14:57:00
72Jetse Bol (Ned) Burgos-BH14:58:00
73Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ14:59:00
74Magnus Cort Nielsen (Den) EF Pro Cycling15:00:00
75Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team15:01:00
76Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie15:02:00
77Willie Smit (RSA) Burgos-BH15:03:00
78Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb15:04:00
79Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal15:05:00
80Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott15:06:00
81Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation15:07:00
82Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe15:08:00
83Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team15:09:00
84Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ15:10:00
85Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain McLaren15:11:00
86Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH15:12:00
87Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma15:13:00
88Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA15:14:00
89Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers15:15:00
90Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Caja Rural-Seguros RGA15:16:00
91Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton-Scott15:17:00
92Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team15:18:00
93Mark Donovan (GBr) Team Sunweb15:19:00
94Julien Simon (Fra) Total Direct Energie15:20:00
95Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA15:21:00
96Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers15:22:00
97Imanol Erviti (Spa) Movistar Team15:23:00
98Dorian Godon (Fra) AG2R la Mondiale15:24:00
99Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo15:25:00
100Rui Costa (Por) UAE Team Emirates15:26:00
101Michael Storer (Aus) Team Sunweb15:27:00
102Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA15:28:00
103Thyman Arensman (Ned) Team Sunweb15:29:00
104Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH15:30:00
105Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma15:31:00
106Nelson Oliveira (Por) Movistar Team15:32:00
107Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie15:33:00
108Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers15:34:00
109Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling15:35:00
110Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo15:36:00
111Rob Power (Aus) Team Sunweb15:37:00
112Jan Hirt (Cze) CCC Team15:38:00
113Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo15:39:00
114Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-Quickstep15:40:00
115Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale15:41:00
116Clément Champoussin (Fra) AG2R la Mondiale15:42:00
117José Rojas (Spa) Movistar Team15:43:00
118Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team15:44:00
119Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott15:45:00
120Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team15:46:00
121Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma15:47:00
122Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates15:48:00
123Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ15:49:00
124Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team15:50:00
125Michael Woods (Can) EF Pro Cycling15:51:00
126Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis15:52:00
127William Barta (USA) CCC Team15:53:00
128Gino Mäder (Swi) NTT Pro Cycling15:54:00
129Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal15:55:00
130Jose Herrada (Spa) Cofidis15:56:00
131Georg Zimmermann (Ger) CCC Team15:57:00
132Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott15:58:00
133Marc Soler (Spa) Movistar Team16:00:00
134Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-Quickstep16:02:00
135Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team16:04:00
136Guillaume Martin (Fra) Cofidis16:06:00
137Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates16:08:00
138Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma16:10:00
139David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates16:12:00
140David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ16:14:00
141George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma16:16:00
142Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott16:18:00
143Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team16:20:00
144Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team16:22:00
145Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe16:24:00
146Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren16:26:00
147Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team16:28:00
148Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation16:30:00
149Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling16:32:00
150Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma16:34:00
151Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers16:36:00