Po dveh dneh, namenjenih šprinterjem, lahko danes v ospredju pričakujemo druge kolesarje. Prvič bomo v boju za visoka mesta videli tudi Primoža Rogliča, ki lahko že prevzame majico vodilnega. Na progo se bo podal ob 15.09.
Prvi kolesar bo s štartne klančine zapeljal ob 13.07, nato pa si bodo tekmovalci sledili v minutnem razmiku. Že zelo zgodaj bomo dobili konkurenčen čas, saj se bo kot trinajsti na progo podal eden glavnih favoritov Rohan Dennis (Ineos Grenadiers).
Še nekaj izjemnih kronometristov se bo že zgodaj spopadlo s štoparico. Nekdanji svetovni prvak Tony Martin (Jumbo-Visma) bo s štarta zapeljal kot 32., Thomas De Gendt (Lotto Soudal) pa pet mest kasneje.
Pred nastopom našega asa bomo pozorni še na nastop Sorena Kragha Andersena (DSM) in Victorja Campenaertsa (Qhubeka Assos), ki bosta nastopila kot 107. oziroma 121.
Ob 15.09 bo s štartne klančine zapeljal Primož Roglič. Tako kot na vseh kronometrih bo tudi danes meril visoko, a športni direktor moštva Grischa Niermann poudarja, da Slovenec danes ne spada v ožji krog favoritov.
Omeniti je potrebno še nekaj imen, ki bi se lahko umešala v boj za zmago. Kmalu za Rogličem se bodo s progo spopadli še Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Stefan Bissegger (EF Education-Nippo) in Brandon McNulty (UAE Emirates).
Ob 15.45 bo štartal še zadnji tekmovalec. Michael Matthews bo nastopal v rumeni majici vodilnega, od katere pa se bo skoraj zagotovo moral posloviti.
ŠTARTNI ČASI
ZAP. ŠT. | IME IN PRIIMEK | EKIPA | ŠTARTNI ČAS |
1 | MAXIME BOUET | TEAM ARKEA – SAMSIC | 13:07:00 |
2 | CHRISTOPHER LAWLESS | TOTAL DIRECT ENERGIE | 13:08:00 |
3 | KADEN GROVES | TEAM BIKEEXCHANGE | 13:09:00 |
4 | MATTEO PELUCCHI | TEAM QHUBEKA ASSOS | 13:10:00 |
5 | TACO VAN DER HOORN | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 13:11:00 |
6 | BOY VAN POPPEL | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 13:12:00 |
7 | DANNY VAN POPPEL | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 13:13:00 |
8 | JÉRÉMY LECROQ | B&B HOTELS P/B KTM | 13:14:00 |
9 | JONAS RUTSCH | EF EDUCATION – NIPPO | 13:15:00 |
10 | FABIEN DOUBEY | TOTAL DIRECT ENERGIE | 13:16:00 |
11 | DANIEL ARROYAVE CAÑAS | EF EDUCATION – NIPPO | 13:17:00 |
12 | IGNATAS KONOVALOVAS | GROUPAMA – FDJ | 13:18:00 |
13 | ROHAN DENNIS | INEOS GRENADIERS | 13:19:00 |
14 | CESARE BENEDETTI | BORA – HANSGROHE | 13:20:00 |
15 | ALEX KIRSCH | TREK – SEGAFREDO | 13:21:00 |
16 | MARCO HALLER | BAHRAIN VICTORIOUS | 13:22:00 |
17 | HEINRICH HAUSSLER | BAHRAIN VICTORIOUS | 13:23:00 |
18 | OSCAR RIESEBEEK | ALPECIN – FENIX | 13:24:00 |
19 | JENS KEUKELEIRE | EF EDUCATION – NIPPO | 13:25:00 |
20 | LUKE DURBRIDGE | TEAM BIKEEXCHANGE | 13:26:00 |
21 | SEP VANMARCKE | ISRAEL START-UP NATION | 13:27:00 |
22 | PATRICK BEVIN | ISRAEL START-UP NATION | 13:28:00 |
23 | JASHA SÜTTERLIN | TEAM DSM | 13:29:00 |
24 | MILES SCOTSON | GROUPAMA – FDJ | 13:30:00 |
25 | TIM DECLERCQ | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 13:31:00 |
26 | JONATHAN HIVERT | B&B HOTELS P/B KTM | 13:32:00 |
27 | SENNE LEYSEN | ALPECIN – FENIX | 13:33:00 |
28 | GREGOR MÜHLBERGER | MOVISTAR TEAM | 13:34:00 |
29 | SAMUELE BATTISTELLA | ASTANA – PREMIER TECH | 13:35:00 |
30 | EDWARD THEUNS | TREK – SEGAFREDO | 13:36:00 |
31 | MICHAEL SCHWARZMANN | BORA – HANSGROHE | 13:37:00 |
32 | TONY MARTIN | JUMBO – VISMA | 13:38:00 |
33 | ANTHONY PEREZ | COFIDIS | 13:39:00 |
34 | JELLE WALLAYS | COFIDIS | 13:40:00 |
35 | BRUNO ARMIRAIL | GROUPAMA – FDJ | 13:41:00 |
36 | STAN DEWULF | AG2R CITROEN TEAM | 13:42:00 |
37 | THOMAS DE GENDT | LOTTO SOUDAL | 13:43:00 |
38 | SEBASTIAN MORA VEDRI | MOVISTAR TEAM | 13:44:00 |
39 | JULIEN BERNARD | TREK – SEGAFREDO | 13:45:00 |
40 | CYRIL GAUTIER | B&B HOTELS P/B KTM | 13:46:00 |
41 | LENNARD HOFSTEDE | JUMBO – VISMA | 13:47:00 |
42 | YUKIYA ARASHIRO | BAHRAIN VICTORIOUS | 13:48:00 |
43 | JOS VAN EMDEN | JUMBO – VISMA | 13:49:00 |
44 | JACOPO GUARNIERI | GROUPAMA – FDJ | 13:50:00 |
45 | CLÉMENT RUSSO | TEAM ARKEA – SAMSIC | 13:51:00 |
46 | REIN TAARAMÄE | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 13:52:00 |
47 | EDVALD BOASSON HAGEN | TOTAL DIRECT ENERGIE | 13:53:00 |
48 | RAMON SINKELDAM | GROUPAMA – FDJ | 13:54:00 |
49 | SERGIO LUIS HENAO | TEAM QHUBEKA ASSOS | 13:55:00 |
50 | RUI OLIVEIRA | UAE TEAM EMIRATES | 13:56:00 |
51 | LOUIS MEINTJES | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 13:57:00 |
52 | SVEN ERIK BYSTRØM | UAE TEAM EMIRATES | 13:58:00 |
53 | JULIEN EL FARES | EF EDUCATION – NIPPO | 13:59:00 |
54 | DYLAN VAN BAARLE | INEOS GRENADIERS | 14:00:00 |
55 | ALEXANDER KONYCHEV | TEAM BIKEEXCHANGE | 14:01:00 |
56 | SANDER ARMEE | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:02:00 |
57 | PIERRE LUC PERICHON | COFIDIS | 14:03:00 |
58 | MATTHIAS BRÄNDLE | ISRAEL START-UP NATION | 14:04:00 |
59 | ION IZAGUIRRE INSAUSTI | ASTANA – PREMIER TECH | 14:05:00 |
60 | JORGE ARCAS | MOVISTAR TEAM | 14:06:00 |
61 | SIMON GESCHKE | COFIDIS | 14:07:00 |
62 | GINO MÄDER | BAHRAIN VICTORIOUS | 14:08:00 |
63 | LOUIS VERVAEKE | ALPECIN – FENIX | 14:09:00 |
64 | ALEXEY LUTSENKO | ASTANA – PREMIER TECH | 14:10:00 |
65 | FLORIAN SENECHAL | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 14:11:00 |
66 | ANTHONY DELAPLACE | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:12:00 |
67 | CYRIL LEMOINE | B&B HOTELS P/B KTM | 14:13:00 |
68 | AMUND GRØNDAHL JANSEN | TEAM BIKEEXCHANGE | 14:14:00 |
69 | MAGNUS CORT NIELSEN | EF EDUCATION – NIPPO | 14:15:00 |
70 | ALEXANDER EDMONDSON | TEAM BIKEEXCHANGE | 14:16:00 |
71 | MATTEO SOBRERO | ASTANA – PREMIER TECH | 14:17:00 |
72 | CASPER PEDERSEN | TEAM DSM | 14:18:00 |
73 | CONNOR SWIFT | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:19:00 |
74 | ANDREY AMADOR | INEOS GRENADIERS | 14:20:00 |
75 | OLIVER NAESEN | AG2R CITROEN TEAM | 14:21:00 |
76 | JORDI MEEUS | BORA – HANSGROHE | 14:22:00 |
77 | JACOPO MOSCA | TREK – SEGAFREDO | 14:23:00 |
78 | SCOTT THWAITES | ALPECIN – FENIX | 14:24:00 |
79 | DANIEL MCLAY | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:25:00 |
80 | STEVEN KRUIJSWIJK | JUMBO – VISMA | 14:26:00 |
81 | FABIO ARU | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:27:00 |
82 | DRIES VAN GESTEL | TOTAL DIRECT ENERGIE | 14:28:00 |
83 | IMANOL ERVITI | MOVISTAR TEAM | 14:29:00 |
84 | WARREN BARGUIL | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:30:00 |
85 | RUI COSTA | UAE TEAM EMIRATES | 14:31:00 |
86 | QUENTIN PACHER | B&B HOTELS P/B KTM | 14:32:00 |
87 | RICK ZABEL | ISRAEL START-UP NATION | 14:33:00 |
88 | JONAS KOCH | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 14:34:00 |
89 | TAO GEOGHEGAN HART | INEOS GRENADIERS | 14:35:00 |
90 | BOB JUNGELS | AG2R CITROEN TEAM | 14:36:00 |
91 | STEFANO OLDANI | LOTTO SOUDAL | 14:37:00 |
92 | DYLAN TEUNS | BAHRAIN VICTORIOUS | 14:38:00 |
93 | DRIES DE BONDT | ALPECIN – FENIX | 14:39:00 |
94 | LAURENS DE PLUS | INEOS GRENADIERS | 14:40:00 |
95 | KENNY ELISSONDE | TREK – SEGAFREDO | 14:41:00 |
96 | GEORGE BENNETT | JUMBO – VISMA | 14:42:00 |
97 | OMAR FRAILE | ASTANA – PREMIER TECH | 14:43:00 |
98 | MAXIMILIAN SCHACHMANN | BORA – HANSGROHE | 14:44:00 |
99 | NACER BOUHANNI | TEAM ARKEA – SAMSIC | 14:45:00 |
100 | PHILIPPE GILBERT | LOTTO SOUDAL | 14:46:00 |
101 | DORIAN GODON | AG2R CITROEN TEAM | 14:47:00 |
102 | NEILSON POWLESS | EF EDUCATION – NIPPO | 14:48:00 |
103 | HARM VANHOUCKE | LOTTO SOUDAL | 14:49:00 |
104 | BEN O’CONNOR | AG2R CITROEN TEAM | 14:50:00 |
105 | ODD CHRISTIAN EIKING | INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX | 14:51:00 |
106 | MICHAEL MØRKØV | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 14:52:00 |
107 | SØREN KRAGH ANDERSEN | TEAM DSM | 14:53:00 |
108 | MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID | TEAM QHUBEKA ASSOS | 14:54:00 |
109 | MATTEO TRENTIN | UAE TEAM EMIRATES | 14:55:00 |
110 | MATTIA CATTANEO | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 14:56:00 |
111 | PIERRE LATOUR | TOTAL DIRECT ENERGIE | 14:57:00 |
112 | NILS EEKHOFF | TEAM DSM | 14:58:00 |
113 | KOBE GOOSSENS | LOTTO SOUDAL | 14:59:00 |
114 | JAI HINDLEY | TEAM DSM | 15:00:00 |
115 | CYRIL BARTHE | B&B HOTELS P/B KTM | 15:01:00 |
116 | LUCAS HAMILTON | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:02:00 |
117 | KRISTS NEILANDS | ISRAEL START-UP NATION | 15:03:00 |
118 | JOSÉ ROJAS | MOVISTAR TEAM | 15:04:00 |
119 | AURÉLIEN PARET PEINTRE | AG2R CITROEN TEAM | 15:05:00 |
120 | JACK HAIG | BAHRAIN VICTORIOUS | 15:06:00 |
121 | VICTOR CAMPENAERTS | TEAM QHUBEKA ASSOS | 15:07:00 |
122 | GUILLAUME MARTIN | COFIDIS | 15:08:00 |
123 | PRIMOŽ ROGLIČ | JUMBO – VISMA | 15:09:00 |
124 | ALEKSANDR VLASOV | ASTANA – PREMIER TECH | 15:10:00 |
125 | PIET ALLEGAERT | COFIDIS | 15:11:00 |
126 | KRISTIAN SBARAGLI | ALPECIN – FENIX | 15:12:00 |
127 | DAVID DE LA CRUZ | UAE TEAM EMIRATES | 15:13:00 |
128 | RÉMI CAVAGNA | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 15:14:00 |
129 | FELIX GROSSSCHARTNER | BORA – HANSGROHE | 15:15:00 |
130 | DAVID GAUDU | GROUPAMA – FDJ | 15:16:00 |
131 | LUIS LEON SANCHEZ | ASTANA – PREMIER TECH | 15:17:00 |
132 | STEFAN BISSEGGER | EF EDUCATION – NIPPO | 15:18:00 |
133 | ALEXANDER KRISTOFF | UAE TEAM EMIRATES | 15:19:00 |
134 | BRANDON MCNULTY | UAE TEAM EMIRATES | 15:20:00 |
135 | JOHAN JACOBS | MOVISTAR TEAM | 15:21:00 |
136 | SAM OOMEN | JUMBO – VISMA | 15:22:00 |
137 | GIACOMO NIZZOLO | TEAM QHUBEKA ASSOS | 15:23:00 |
138 | MATTEO JORGENSON | MOVISTAR TEAM | 15:24:00 |
139 | ANTHONY TURGIS | TOTAL DIRECT ENERGIE | 15:25:00 |
140 | DAMIEN TOUZE | AG2R CITROEN TEAM | 15:26:00 |
141 | RUDY BARBIER | ISRAEL START-UP NATION | 15:27:00 |
142 | CHRISTOPHE LAPORTE | COFIDIS | 15:28:00 |
143 | JOHN DEGENKOLB | LOTTO SOUDAL | 15:29:00 |
144 | PHIL BAUHAUS | BAHRAIN VICTORIOUS | 15:30:00 |
145 | JASPER PHILIPSEN | ALPECIN – FENIX | 15:31:00 |
146 | PASCAL ACKERMANN | BORA – HANSGROHE | 15:32:00 |
147 | BRYAN COQUARD | B&B HOTELS P/B KTM | 15:33:00 |
148 | NILS POLITT | BORA – HANSGROHE | 15:34:00 |
149 | YVES LAMPAERT | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 15:35:00 |
150 | BEN SWIFT | INEOS GRENADIERS | 15:36:00 |
151 | JASPER STUYVEN | TREK – SEGAFREDO | 15:37:00 |
152 | FLORIAN VERMEERSCH | LOTTO SOUDAL | 15:38:00 |
153 | TIESJ BENOOT | TEAM DSM | 15:39:00 |
154 | ANDRÉ GREIPEL | ISRAEL START-UP NATION | 15:40:00 |
155 | ARNAUD DEMARE | GROUPAMA – FDJ | 15:41:00 |
156 | CEES BOL | TEAM DSM | 15:42:00 |
157 | SAM BENNETT | DECEUNINCK – QUICK – STEP | 15:43:00 |
158 | MADS PEDERSEN | TREK – SEGAFREDO | 15:44:00 |
159 | MICHAEL MATTHEWS | TEAM BIKEEXCHANGE | 15:45:00 |