V soboto se bo v Brestu začela Dirka po Franciji, ki bo v treh tednih dirkanja ustoličila novega (ali starega) zmagovalca. V teh dneh so še zadnje ekipe razkrile osmerice kolesarjev, ki potujejo v Francijo in sedaj skrivnosti ni več.

 Slovenci bomo imeli na Dirki po Franciji štiri svoje predstavnike, enega manj kot lani. Iz »slovenske peterice« je nekoliko presenetljivo izpadel Jan Polanc, tako da bodo naše barve zastopali Tadej Pogačar, Primož Roglič, Matej Mohorič in Luka Mezgec.

Verjetno ni potrebno poudarjati, da bosta Pogačar in Roglič naskakovala skupno zmago in sta jima ekipi povsem podrejeni. Na drugi strani bosta Mohorič in Mezgec v prvi vrsti zavzela vlogo pomočnika, po tihem pa upala, da se jima ponudi tudi priložnost za lov na etapno zmago. Mohorič bo služil Pellu Bilbau, medtem ko bo Mezgec lead-out Michaela Matthewsa.

 UAE Emirates

  •  POGAČAR Tadej
  •  BJERG Mikkel
  •  COSTA Rui
  •  FORMOLO Davide
  •  HIRSCHI Marc
  •  MAJKA Rafał
  •  MCNULTY Brandon
  •  LAENGEN Vegard Stake

Jumbo-Visma

  •  ROGLIČ Primož
  •  VAN AERT Wout
  •  TEUNISSEN Mike
  •  GESINK Robert
  •  VINGEGAARD Jonas
  •  MARTIN Tony
  •  KUSS Sepp
  •  KRUIJSWIJK Steven

 INEOS Grenadiers

  •  CARAPAZ Richard
  •  CASTROVIEJO Jonathan
  •  GEOGHEGAN HART Tao
  •  KWIATKOWSKI Michał
  •  PORTE Richie
  •  ROWE Luke
  •  THOMAS Geraint
  •  VAN BAARLE Dylan

Astana – Premier Tech

  •  ARANBURU Alex
  •  DE BOD Stefan
  •  FRAILE Omar
  •  FUGLSANG Jakob
  •  GRUZDEV Dmitriy
  •  HOULE Hugo
  •  IZAGIRRE Ion
  •  LUTSENKO Alexey

Cofidis

  •  MARTIN Guillaume
  •  LAPORTE Christophe
  •  HERRADA Jesús
  •  PEREZ Anthony
  •  GESCHKE Simon
  •  FERNÁNDEZ Rubén
  •  PÉRICHON Pierre-Luc
  •  WALLAYS Jelle

Trek – Segafredo

  •  BERNARD Julien
  •  ELISSONDE Kenny
  •  MOLLEMA Bauke
  •  NIBALI Vincenzo
  •  PEDERSEN Mads
  •  SKUJIŅŠ Toms
  •  STUYVEN Jasper
  •  THEUNS Edward

Qhubeka ASSOS

  •  CLARKE Simon
  •  GOGL Michael
  •  CAMPENAERTS Victor
  •  WALSCHEID Max
  •  BENNETT Sean
  •  DLAMINI Nic
  •  HENAO Sergio
  •  BARBERO Carlos

BikeExchange

  •  DURBRIDGE Luke
  •  JUUL-JENSEN Christopher
  •  MEZGEC Luka
  •  YATES Simon
  •  CHAVES Esteban
  •  MATTHEWS Michael
  •  JANSEN Amund Grøndahl
  •  HAMILTON Lucas

 Bahrain – Victorious

  •  BILBAO Pello
  •  COLBRELLI Sonny
  •  HAIG Jack
  •  TEUNS Dylan
  •  POELS Wout
  •  MOHORIČ Matej
  •  HALLER Marco
  •  WRIGHT Fred

 AG2R Citroën

  •  COSNEFROY Benoît
  •  VAN AVERMAET Greg
  •  PARET-PEINTRE Aurélien
  •  O’CONNOR Ben
  •  PETERS Nans
  •  NAESEN Oliver
  •  SCHÄR Michael
  •  GODON Dorian

Movistar

  •  VALVERDE Alejandro
  •  VERONA Carlos
  •  MAS Enric
  •  ERVITI Imanol
  •  GARCÍA CORTINA Iván
  •  ARCAS Jorge
  •  SOLER Marc
  •  LÓPEZ Miguel Ángel

BORA – hansgrohe

  •  OSS Daniel
  •  PÖSTLBERGER Lukas
  •  SCHELLING Ide
  •  KELDERMAN Wilco
  •  SAGAN Peter
  •  POLITT Nils
  •  BUCHMANN Emanuel
  •  KONRAD Patrick

Lotto Soudal

  •  EWAN Caleb
  •  DE BUYST Jasper
  •  VAN DER SANDE Tosh
  •  DE GENDT Thomas
  •  KLUGE Roger
  •  GILBERT Philippe
  •  SWEENY Harry
  •  VAN MOER Brent

Deceuninck – Quick Step

  •  ALAPHILIPPE Julian
  •  ASGREEN Kasper
  •  BALLERINI Davide
  •  CATTANEO Mattia
  •  CAVENDISH Mark
  •  DECLERCQ Tim
  •  DEVENYNS Dries
  •  MØRKØV Michael

EF Education – Nippo

  •  HIGUITA Sergio
  •  URÁN Rigoberto
  •  CORT Magnus
  •  POWLESS Neilson
  •  BISSEGGER Stefan
  •  VALGREN Michael
  •  GUERREIRO Ruben
  •  RUTSCH Jonas

Groupama – FDJ

  •  ARMIRAIL Bruno
  •  DÉMARE Arnaud
  •  GAUDU David
  •  GUARNIERI Jacopo
  •  KONOVALOVAS Ignatas
  •  KÜNG Stefan
  •  MADOUAS Valentin
  •  SCOTSON Miles

Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

  •  BAKELANTS Jan
  •  KOCH Jonas
  •  MEINTJES Louis
  •  VLIEGEN Loïc
  •  VAN POPPEL Danny
  •  VAN POPPEL Boy
  •  ZIMMERMANN Georg
  •  ROTA Lorenzo

Israel Start-Up Nation

  •  ZABEL Rick
  •  GREIPEL André
  •  FROOME Chris
  •  GOLDSTEIN Omer
  •  HOLLENSTEIN Reto
  •  BOIVIN Guillaume
  •  MARTIN Dan
  •  WOODS Michael

Team DSM

  •  KRAGH ANDERSEN Søren
  •  BENOOT Tiesj
  •  BOL Cees
  •  DONOVAN Mark
  •  EEKHOFF Nils
  •  NIEUWENHUIS Joris
  •  PEDERSEN Casper
  •  SÜTTERLIN Jasha

Alpecin-Fenix

  •  VAKOČ Petr
  •  SBARAGLI Kristian
  •  MERLIER Tim
  •  MEURISSE Xandro
  •  VAN DER POEL Mathieu
  •  DILLIER Silvan
  •  PHILIPSEN Jasper
  •  RICKAERT Jonas

TotalEnergies

  •  LATOUR Pierre
  •  TURGIS Anthony
  •  DE LA PARTE Víctor
  •  RODRÍGUEZ Cristián
  •  BOASSON HAGEN Edvald
  •  SIMON Julien
  •  DOUBEY Fabien
  •  CABOT Jérémy

Arkéa Samsic

  •  BARGUIL Warren
  •  BOUHANNI Nacer
  •  QUINTANA Nairo
  •  GESBERT Élie
  •  SWIFT Connor
  •  DELAPLACE Anthony
  •  MCLAY Daniel
  •  RUSSO Clément

B&B Hotels p/b KTM

  •  ROLLAND Pierre
  •  PACHER Quentin
  •  CHEVALIER Maxime
  •  BONNAMOUR Franck
  •  BARTHE Cyril
  •  GAUTIER Cyril
  •  LEMOINE Cyril
  •  COQUARD Bryan