Dirka po Italiji: Štartni časi vožnje na čas

Pred nami je še zadnje dejanje Dirke po Italiji. Kolesarji se bodo pomerili v posamični vožnji na čas, ki bo dokončno okronala skupnega zmagovalca. V najboljšem položaju je Jai Hindley, ki je na včerajšnji gorski etapi prevzel rožnato majico.

Verona bo znova gostila zadnjo etapo Dirke po Italiji. Kolesarje čaka 17,4 kilometra dolga trasa po ulicah mesta, ki bo na sredini postregla z vzponom četrte kategorije. Vse skupaj se bo, kot smo že vajeni, zaključilo v veronski areni, kjer bo okronan zmagovalec 105. izvedbe.

Vse skupaj se bo začelo ob 14.00, ko bo na traso zapeljal Roger Kluge (Lotto Soudal). Tekmovalci si bodo nato sledili v minutnem intervalu, vse do zadnje deseterice, ko bo štartni interval znašal tri minute.

Slovenci se bomo pred televizijske ekrane “prilepili” ob 15.58, ko bo na štartu letos odlični Domen Novak (Bahrain Victorious). V skupnem seštevku zaseda visoko 31. mesto, a za skok v najboljšo trideseterico bi moral pridobiti kar pet minut, kar je na tako kratki trasi praktično nemogoče.

Zadnja deseterica se bo začela z nastopom Hugha Carthyja (EF Education-EasyPost), ki bo štartal ob 16.21. Gledalci pa bomo najbolj nestrpno pričakovali, da ura odbije 16.42, ko z nastopom začne Mikel Landa (Bahrain Victorious), v naslednjih šestih minutah pa se bosta na pot podala še Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) in Jai Hindley (Bora-hansgrohe).

#PRIIMEK in IMEEKIPAŠT. ČAS
1 KLUGE RogerLotto Soudal14:00:00
2 SERRY PieterQuick-Step Alpha Vinyl Team14:01:00
3 BRÄNDLE MatthiasIsrael – Premier Tech14:02:00
4 VAN LERBERGHE BertQuick-Step Alpha Vinyl Team14:03:00
5 CAVENDISH MarkQuick-Step Alpha Vinyl Team14:04:00
6 DAVY ClémentGroupama – FDJ14:05:00
7 TAGLIANI FilippoDrone Hopper – Androni Giocattoli14:06:00
8 RICHEZE MaximilianoUAE Team Emirates14:07:00
9 OLIVEIRA RuiUAE Team Emirates14:08:00
10 VAN DEN BERG JuliusEF Education-EasyPost14:09:00
11 KREDER WesleyCofidis14:10:00
12 BAUHAUS PhilBahrain – Victorious14:11:00
13 ZABEL RickIsrael – Premier Tech14:12:00
14 CIMOLAI DavideCofidis14:13:00
15 GUARNIERI JacopoGroupama – FDJ14:14:00
16 DOWSETT AlexIsrael – Premier Tech14:15:00
17 SCHWARZMANN MichaelLotto Soudal14:16:00
18 SINKELDAM RamonGroupama – FDJ14:17:00
19 THEUNS EdwardTrek – Segafredo14:18:00
20 DÉMARE ArnaudGroupama – FDJ14:19:00
21 HOLLENSTEIN RetoIsrael – Premier Tech14:20:00
22 GAVIRIA FernandoUAE Team Emirates14:21:00
23 SCOTSON MilesGroupama – FDJ14:22:00
24 RIVI SamueleEOLO-Kometa14:23:00
25 BAIS DavideEOLO-Kometa14:24:00
26 NAESEN LawrenceAG2R Citroën Team14:25:00
27 CONSONNI SimoneCofidis14:26:00
28 DAINESE AlbertoTeam DSM14:27:00
29 BIERMANS JentheIsrael – Premier Tech14:28:00
30 BENEDETTI CesareBORA – hansgrohe14:29:00
31 LEYSEN SenneAlpecin-Fenix14:30:00
32 VERGAERDE OttoTrek – Segafredo14:31:00
33 HOLMES MatthewLotto Soudal14:32:00
34 PONOMAR AndriiDrone Hopper – Androni Giocattoli14:33:00
35 KONOVALOVAS IgnatasGroupama – FDJ14:34:00
36 HEPBURN MichaelTeam BikeExchange – Jayco14:35:00
37 RIESEBEEK OscarAlpecin-Fenix14:36:00
38 MODOLO SachaBardiani-CSF-Faizanè14:37:00
39 DENZ NicoTeam DSM14:38:00
40 PEÁK BarnabásIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux14:39:00
41 DE BONDT DriesAlpecin-Fenix14:40:00
42 CRADDOCK LawsonTeam BikeExchange – Jayco14:41:00
43 RASTELLI LucaBardiani-CSF-Faizanè14:42:00
44 GAMPER PatrickBORA – hansgrohe14:43:00
45 LUDVIGSSON TobiasGroupama – FDJ14:44:00
46 COMBAUD RomainTeam DSM14:45:00
47 MOSCA JacopoTrek – Segafredo14:46:00
48 DE GENDT AiméIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux14:47:00
49 CATAFORD AlexanderIsrael – Premier Tech14:48:00
50 BALLERINI DavideQuick-Step Alpha Vinyl Team14:49:00
51 BAYER TobiasAlpecin-Fenix14:50:00
52 LAZKANO OierMovistar Team14:51:00
53 AFFINI EdoardoJumbo-Visma14:52:00
54 CORT MagnusEF Education-EasyPost14:53:00
55 MAESTRI MircoEOLO-Kometa14:54:00
56 PÉRICHON Pierre-LucCofidis14:55:00
57 JUUL-JENSEN ChristopherTeam BikeExchange – Jayco14:56:00
58 DE MARCHI AlessandroIsrael – Premier Tech14:57:00
59 RAVANELLI SimoneDrone Hopper – Androni Giocattoli14:58:00
60 VAN EMDEN JosJumbo-Visma14:59:00
61 HÄNNINEN JaakkoAG2R Citroën Team15:00:00
62 PEREZ AnthonyCofidis15:01:00
63 SÜTTERLIN JashaBahrain – Victorious15:02:00
64 CALMEJANE LilianAG2R Citroën Team15:03:00
65 PUCCIO SalvatoreINEOS Grenadiers15:04:00
66 FETTER ErikEOLO-Kometa15:05:00
67 OLDANI StefanoAlpecin-Fenix15:06:00
68 BAIS MattiaDrone Hopper – Androni Giocattoli15:07:00
69 KNOX JamesQuick-Step Alpha Vinyl Team15:08:00
70 SCOTSON CallumTeam BikeExchange – Jayco15:09:00
71 CAMARGO Diego AndrésEF Education-EasyPost15:10:00
72 ZARDINI EdoardoDrone Hopper – Androni Giocattoli15:11:00
73 ROSA DiegoEOLO-Kometa15:12:00
74 SCHMID MauroQuick-Step Alpha Vinyl Team15:13:00
75 SEPÚLVEDA EduardoDrone Hopper – Androni Giocattoli15:14:00
76 DE GENDT ThomasLotto Soudal15:15:00
77 CATALDO DarioTrek – Segafredo15:16:00
78 ALEOTTI GiovanniBORA – hansgrohe15:17:00
79 SOBRERO MatteoTeam BikeExchange – Jayco15:18:00
80 ROCHAS RémyCofidis15:19:00
81 ALBANESE VincenzoEOLO-Kometa15:20:00
82 ROJAS José JoaquínMovistar Team15:21:00
83 GAVAZZI FrancescoEOLO-Kometa15:22:00
84 SWIFT BenINEOS Grenadiers15:23:00
85 PRODHOMME NicolasAG2R Citroën Team15:24:00
86 VILLELLA DavideCofidis15:25:00
87 CASTROVIEJO JonathanINEOS Grenadiers15:26:00
88 EENKHOORN PascalJumbo-Visma15:27:00
89 KUDUS MerhawiEF Education-EasyPost15:28:00
90 ARCAS JorgeMovistar Team15:29:00
91 BARTA WillMovistar Team15:30:00
92 VAN DER POEL MathieuAlpecin-Fenix15:31:00
93 PETERS NansAG2R Citroën Team15:32:00
94 TEJADA HaroldAstana Qazaqstan Team15:33:00
95 FOSS TobiasJumbo-Visma15:34:00
96 VENDRAME AndreaAG2R Citroën Team15:35:00
97 GABBURO DavideBardiani-CSF-Faizanè15:36:00
98 TONELLI AlessandroBardiani-CSF-Faizanè15:37:00
99 ZWIEHOFF BenBORA – hansgrohe15:38:00
100 GALL FelixAG2R Citroën Team15:39:00
101 MONIQUET SylvainLotto Soudal15:40:00
102 ZANA FilippoBardiani-CSF-Faizanè15:41:00
103 SOSA Iván RamiroMovistar Team15:42:00
104 TAARAMÄE ReinIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux15:43:00
105 COVI AlessandroUAE Team Emirates15:44:00
106 TUSVELD MartijnTeam DSM15:45:00
107 FELLINE FabioAstana Qazaqstan Team15:46:00
108 NARVÁEZ JhonatanINEOS Grenadiers15:47:00
109 COSTA RuiUAE Team Emirates15:48:00
110 SKJELMOSE JENSEN MattiasTrek – Segafredo15:49:00
111 TULETT BenINEOS Grenadiers15:50:00
112 HAMILTON ChrisTeam DSM15:51:00
113 ULISSI DiegoUAE Team Emirates15:52:00
114 FORMOLO DavideUAE Team Emirates15:53:00
115 VALTER AttilaGroupama – FDJ15:54:00
116 HOWSON DamienTeam BikeExchange – Jayco15:55:00
117 POELS WoutBahrain – Victorious15:56:00
118 ROTA LorenzoIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux15:57:00
119 NOVAK DomenBahrain – Victorious15:58:00
120 VANSEVENANT MauriQuick-Step Alpha Vinyl Team15:59:00
121 PRONSKIY VadimAstana Qazaqstan Team16:00:00
122 LEEMREIZE GijsJumbo-Visma16:01:00
123 PEDRERO AntonioMovistar Team16:02:00
124 MOLLEMA BaukeTrek – Segafredo16:03:00
125 CICCONE GiulioTrek – Segafredo16:04:00
126 COVILI LucaBardiani-CSF-Faizanè16:05:00
127 CHEREL MikaëlAG2R Citroën Team16:06:00
128 DOMBROWSKI JoeAstana Qazaqstan Team16:07:00
129 BOUWMAN KoenJumbo-Visma16:08:00
130 OOMEN SamJumbo-Visma16:09:00
131 KÄMNA LennardBORA – hansgrohe16:10:00
132 ARENSMAN ThymenTeam DSM16:11:00
133 KELDERMAN WilcoBORA – hansgrohe16:12:00
134 SIVAKOV PavelINEOS Grenadiers16:13:00
135 FORTUNATO LorenzoEOLO-Kometa16:14:00
136 MARTIN GuillaumeCofidis16:15:00
137 HAMILTON LucasTeam BikeExchange – Jayco16:16:00
138 BUITRAGO SantiagoBahrain – Victorious16:17:00
139 VALVERDE AlejandroMovistar Team16:18:00
140 CARTHY HughEF Education-EasyPost16:21:00
141 LÓPEZ Juan PedroTrek – Segafredo16:24:00
142 POZZOVIVO DomenicoIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:27:00
143 BUCHMANN EmanuelBORA – hansgrohe16:30:00
144 HIRT JanIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:33:00
145 BILBAO PelloBahrain – Victorious16:36:00
146 NIBALI VincenzoAstana Qazaqstan Team16:39:00
147 LANDA MikelBahrain – Victorious16:42:00
148 CARAPAZ RichardINEOS Grenadiers16:45:00
149 HINDLEY JaiBORA – hansgrohe16:48:00
Prejšnji članekDomen Novak drugi na Marmoladi, Richard Carapaz zlomljen
Naslednji članekJai Hindley je zmagovalec Dirke po Italiji!