Dirka po Italiji: Štartni časi vožnje na čas 2. etape

Drugi dan Dirke po Italiji prinaša kratko vožnjo na čas. Kolesarji se bodo pomerili na 9,2 kilometra dolgi ravninski trasi, ki je pisana na kožo našemu Janu Tratniku.

Slovenci smo nestrpno pričakovali prvi kronometer dirke, saj je Jan Tratnik (Bahrain Victorious) v igri za visoka mesta. A včeraj je 32-letnik tik pred zaključnim vzponom grdo padel in si nekoliko poškodoval zapestje, zaradi česar je tudi opravil rentgensko slikanja.

Kakšno je njegovo zdravstveno stanje sicer ne vemo, a Slovenec na štartu zagotovo bo. Vprašanje pa je, če bo lahko posegel tako visoko, kot bi povsem zdrav.

Tratnika bomo sicer lahko videli že zelo zgodaj. Zaradi včerajšnjega velikega zaostanka bo danes na pot odšel že kot drugi, minuto čez drugo uro popoldan. Tako bomo že hitro dobili konkurenčen čas, katerega bodo napadali vsi tisti, ki si danes obetajo etapno slavje.

Tudi drugi Slovenec Domen Novak (Bahrain Victorious) bo po štartni klančini zapeljal zgodaj. V boj s štoparico se bo podal ob 14.18. Od nekdanjega člana novomeške Adrie Mobil danes ne pričakujemo veliko, saj ne gre za njegovo paradno disciplino in bo v prvi vrsti hranil moči za nadaljevanje dirke.

Kolesarski festival bo ob 16.55 zaključil nosilec rožnate majice Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), ki bo moral prikazati eno boljših kronometrskih predstav, če želi še naprej ohraniti vodilni položaj.

V skupnem seštevku ima namreč le 14 sekund prednosti pred nekaterimi izvrstnimi kronometristi. Potrebno je izpostaviti predvsem dvojec Jumbo-Visme Toma Dumoulina in Tobiasa Fossa, pa Richia Porta (Ineos Grenadiers), Joaa Almeido (UAE Emirates) in nenazadnje tudi Wilca Keldermana (Bora-hansgrohe).

Vsem omenjenim kandidatom za prevzem rožnate majice odgovarja tudi dejstvo, da se trasa konča s krajšim vzponom. Ta sicer ni pretirano dolg (1,3 kilometra), niti ni pretirano strm (naklon 4,8%), a vseeno ponuja nekaj priložnosti za ustvarjanje razlike.

Profil 2. etape. (vir: twitter)

ŠTARTNI ČASI

PRIIMEK in IMEEKIPAŠT. ČAS
1 VANHOUCKE HarmLotto Soudal14:00:00
2 TRATNIK JanBahrain – Victorious14:01:00
3 DAVY ClémentGroupama – FDJ14:02:00
4 ZOCCARATO SamueleBardiani-CSF-Faizanè14:03:00
5 DOWSETT AlexIsrael – Premier Tech14:04:00
6 TAGLIANI FilippoDrone Hopper – Androni Giocattoli14:05:00
7 DE MARCHI AlessandroIsrael – Premier Tech14:06:00
8 VAN DEN BERG JuliusEF Education-EasyPost14:07:00
9 DENZ NicoTeam DSM14:08:00
10 PEÁK BarnabásIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux14:09:00
11 BAIS DavideEOLO-Kometa14:10:00
12 KLUGE RogerLotto Soudal14:11:00
13 BALLERINI DavideQuick-Step Alpha Vinyl Team14:12:00
14 RIVI SamueleEOLO-Kometa14:13:00
15 KRIEGER AlexanderAlpecin-Fenix14:14:00
16 JUUL-JENSEN ChristopherTeam BikeExchange – Jayco14:15:00
17 SELIG RüdigerLotto Soudal14:16:00
18 BRÄNDLE MatthiasIsrael – Premier Tech14:17:00
19 NOVAK DomenBahrain – Victorious14:18:00
20 BAUHAUS PhilBahrain – Victorious14:19:00
21 CRADDOCK LawsonTeam BikeExchange – Jayco14:20:00
22 LAZKANO OierMovistar Team14:21:00
23 EENKHOORN PascalJumbo-Visma14:22:00
24 VAN LERBERGHE BertQuick-Step Alpha Vinyl Team14:23:00
25 MØRKØV MichaelQuick-Step Alpha Vinyl Team14:24:00
26 OLIVEIRA RuiUAE Team Emirates14:25:00
27 RICHEZE MaximilianoUAE Team Emirates14:26:00
28 SERRY PieterQuick-Step Alpha Vinyl Team14:27:00
29 CAVENDISH MarkQuick-Step Alpha Vinyl Team14:28:00
30 BAIS MattiaDrone Hopper – Androni Giocattoli14:29:00
31 PÉRICHON Pierre-LucCofidis14:30:00
32 GUARNIERI JacopoGroupama – FDJ14:31:00
33 MAESTRI MircoEOLO-Kometa14:32:00
34 SINKELDAM RamonGroupama – FDJ14:33:00
35 MARECZKO JakubAlpecin-Fenix14:34:00
36 COMBAUD RomainTeam DSM14:35:00
37 HOLLENSTEIN RetoIsrael – Premier Tech14:36:00
38 VERGAERDE OttoTrek – Segafredo14:37:00
39 LEYSEN SenneAlpecin-Fenix14:38:00
40 DE BONDT DriesAlpecin-Fenix14:39:00
41 MONIQUET SylvainLotto Soudal14:40:00
42 DE GENDT ThomasLotto Soudal14:41:00
43 ZABEL RickIsrael – Premier Tech14:42:00
44 DAINESE AlbertoTeam DSM14:43:00
45 RIESEBEEK OscarAlpecin-Fenix14:44:00
46 BOL CeesTeam DSM14:45:00
47 SEPÚLVEDA EduardoDrone Hopper – Androni Giocattoli14:46:00
48 ZWIEHOFF BenBORA – hansgrohe14:47:00
49 CIMOLAI DavideCofidis14:48:00
50 TUSVELD MartijnTeam DSM14:49:00
51 VAN EMDEN JosJumbo-Visma14:50:00
52 TONELLI AlessandroBardiani-CSF-Faizanè14:51:00
53 HEPBURN MichaelTeam BikeExchange – Jayco14:52:00
54 KREDER WesleyCofidis14:53:00
55 DE GENDT AiméIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux14:54:00
56 AFFINI EdoardoJumbo-Visma14:55:00
57 SWIFT BenINEOS Grenadiers14:56:00
58 DOULL OwainEF Education-EasyPost14:57:00
59 KUDUS MerhawiEF Education-EasyPost14:58:00
60 BENEDETTI CesareBORA – hansgrohe14:59:00
61 NAESEN LawrenceAG2R Citroën Team15:00:00
62 CASTROVIEJO JonathanINEOS Grenadiers15:01:00
63 PEDRERO AntonioMovistar Team15:02:00
64 ZARDINI EdoardoDrone Hopper – Androni Giocattoli15:03:00
65 FETTER ErikEOLO-Kometa15:04:00
66 PEREZ AnthonyCofidis15:05:00
67 CATALDO DarioTrek – Segafredo15:06:00
68 GAMPER PatrickBORA – hansgrohe15:07:00
69 COSTA RuiUAE Team Emirates15:08:00
70 MOSCA JacopoTrek – Segafredo15:09:00
71 CEPEDA Jefferson AlexanderDrone Hopper – Androni Giocattoli15:10:00
72 PUCCIO SalvatoreINEOS Grenadiers15:11:00
73 LEEMREIZE GijsJumbo-Visma15:12:00
74 PONOMAR AndriiDrone Hopper – Androni Giocattoli15:13:00
75 SCHWARZMANN MichaelLotto Soudal15:14:00
76 RAVANELLI SimoneDrone Hopper – Androni Giocattoli15:15:00
77 SCOTSON MilesGroupama – FDJ15:16:00
78 TESFATSION NatnaelDrone Hopper – Androni Giocattoli15:17:00
79 BIERMANS JentheIsrael – Premier Tech15:18:00
80 CALMEJANE LilianAG2R Citroën Team15:19:00
81 VLIEGEN LoïcIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux15:20:00
82 PRODHOMME NicolasAG2R Citroën Team15:21:00
83 BARTA WillMovistar Team15:22:00
84 HAMILTON ChrisTeam DSM15:23:00
85 COVILI LucaBardiani-CSF-Faizanè15:24:00
86 GAVAZZI FrancescoEOLO-Kometa15:25:00
87 KÄMNA LennardBORA – hansgrohe15:26:00
88 SCOTSON CallumTeam BikeExchange – Jayco15:27:00
89 MODOLO SachaBardiani-CSF-Faizanè15:28:00
90 GABBURO DavideBardiani-CSF-Faizanè15:29:00
91 ROJAS José JoaquínMovistar Team15:30:00
92 CAMARGO Diego AndrésEF Education-EasyPost15:31:00
93 BAYER TobiasAlpecin-Fenix15:32:00
94 HÄNNINEN JaakkoAG2R Citroën Team15:33:00
95 RASTELLI LucaBardiani-CSF-Faizanè15:34:00
96 DÉMARE ArnaudGroupama – FDJ15:35:00
97 THEUNS EdwardTrek – Segafredo15:36:00
98 PRONSKIY VadimAstana Qazaqstan Team15:37:00
99 ARCAS JorgeMovistar Team15:38:00
100 DE LA CRUZ DavidAstana Qazaqstan Team15:39:00
101 EWAN CalebLotto Soudal15:40:00
102 CAICEDO Jonathan KleverEF Education-EasyPost15:41:00
103 DOMBROWSKI JoeAstana Qazaqstan Team15:42:00
104 ROSA DiegoEOLO-Kometa15:43:00
105 SÜTTERLIN JashaBahrain – Victorious15:44:00
106 HOLMES MatthewLotto Soudal15:45:00
107 CATAFORD AlexanderIsrael – Premier Tech15:46:00
108 FIORELLI FilippoBardiani-CSF-Faizanè15:47:00
109 PETERS NansAG2R Citroën Team15:48:00
110 ROCHAS RémyCofidis15:49:00
111 OLDANI StefanoAlpecin-Fenix15:50:00
112 NIZZOLO GiacomoIsrael – Premier Tech15:51:00
113 TEJADA HaroldAstana Qazaqstan Team15:52:00
114 TAARAMÄE ReinIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux15:53:00
115 ZANA FilippoBardiani-CSF-Faizanè15:54:00
116 FORTUNATO LorenzoEOLO-Kometa15:55:00
117 KONOVALOVAS IgnatasGroupama – FDJ15:56:00
118 GAVIRIA FernandoUAE Team Emirates15:57:00
119 LUDVIGSSON TobiasGroupama – FDJ15:58:00
120 CARR SimonEF Education-EasyPost15:59:00
121 ALEOTTI GiovanniBORA – hansgrohe16:00:00
122 ARENSMAN ThymenTeam DSM16:01:00
123 LÓPEZ Juan PedroTrek – Segafredo16:02:00
124 HAMILTON LucasTeam BikeExchange – Jayco16:03:00
125 SAMITIER SergioMovistar Team16:04:00
126 COVI AlessandroUAE Team Emirates16:05:00
127 ROTA LorenzoIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:06:00
128 KNOX JamesQuick-Step Alpha Vinyl Team16:07:00
129 HIRT JanIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:08:00
130 HOWSON DamienTeam BikeExchange – Jayco16:09:00
131 SIVAKOV PavelINEOS Grenadiers16:10:00
132 CHEREL MikaëlAG2R Citroën Team16:11:00
133 POELS WoutBahrain – Victorious16:12:00
134 MARTIN GuillaumeCofidis16:13:00
135 CONSONNI SimoneCofidis16:14:00
136 FELLINE FabioAstana Qazaqstan Team16:15:00
137 BOUWMAN KoenJumbo-Visma16:16:00
138 LÓPEZ Miguel ÁngelAstana Qazaqstan Team16:17:00
139 VILLELLA DavideCofidis16:18:00
140 SOBRERO MatteoTeam BikeExchange – Jayco16:19:00
141 CARTHY HughEF Education-EasyPost16:20:00
142 POZZOVIVO DomenicoIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:21:00
143 SOSA Iván RamiroMovistar Team16:22:00
144 FOSS TobiasJumbo-Visma16:23:00
145 BUITRAGO SantiagoBahrain – Victorious16:24:00
146 OOMEN SamJumbo-Visma16:25:00
147 PORTE RichieINEOS Grenadiers16:26:00
148 VALTER AttilaGroupama – FDJ16:27:00
149 HINDLEY JaiBORA – hansgrohe16:28:00
150 CICCONE GiulioTrek – Segafredo16:29:00
151 VALVERDE AlejandroMovistar Team16:30:00
152 DUMOULIN TomJumbo-Visma16:31:00
153 YATES SimonTeam BikeExchange – Jayco16:32:00
154 LANDA MikelBahrain – Victorious16:33:00
155 BARDET RomainTeam DSM16:34:00
156 NIBALI VincenzoAstana Qazaqstan Team16:35:00
157 FORMOLO DavideUAE Team Emirates16:36:00
158 SCHMID MauroQuick-Step Alpha Vinyl Team16:37:00
159 GALL FelixAG2R Citroën Team16:38:00
160 VANSEVENANT MauriQuick-Step Alpha Vinyl Team16:39:00
161 BUCHMANN EmanuelBORA – hansgrohe16:40:00
162 TULETT BenINEOS Grenadiers16:41:00
163 ALMEIDA JoãoUAE Team Emirates16:42:00
164 ALBANESE VincenzoEOLO-Kometa16:43:00
165 CONTI ValerioAstana Qazaqstan Team16:44:00
166 NARVÁEZ JhonatanINEOS Grenadiers16:45:00
167 SKJELMOSE JENSEN MattiasTrek – Segafredo16:46:00
168 VENDRAME AndreaAG2R Citroën Team16:47:00
169 ULISSI DiegoUAE Team Emirates16:48:00
170 MOLLEMA BaukeTrek – Segafredo16:49:00
171 CARAPAZ RichardINEOS Grenadiers16:50:00
172 KELDERMAN WilcoBORA – hansgrohe16:51:00
173 CORT MagnusEF Education-EasyPost16:52:00
174 BILBAO PelloBahrain – Victorious16:53:00
175 GIRMAY BiniamIntermarché – Wanty – Gobert Matériaux16:54:00
176 VAN DER POEL MathieuAlpecin-Fenix16:55:00
Prejšnji članekVan der Poel oblekel rožnato majico, Tratnik občutil trdoto tal
Naslednji članekKronometer Gira: Yates slavil, Novak in Tratnik v ozadju