Prišel je čas za prvo tritedensko dirko v sezoni. 184 kolesarjev se bo danes podalo na 3480-kilometrsko pot po Italiji, ki jo bodo opravili v 21 dneh. Vse skupaj se bo začelo v Torinu z 8,6 kilometra dolgo posamično vožnjo na čas.

V primerjavi s preteklimi leti bo uvod v dirko veliko lažji. Na kratki trasi pravih klančin ni, cesta se vsega skupaj dvigne le za nekaj deset metrov, kar pomeni, da velikih razlik danes ni pričakovati.

Najvišje bodo danes merili specialisti za kronometer, pri čemer bo vloga favorita ponovno pripadla Filippu Ganni (Ineos Grenadiers), kljub dejstvu, da je na kronometru na Dirki po Romandiji prvič pokazal nekoliko slabšo vožnjo.

Italijan bo zagotovo pred domačim občinstvom skušal dokazati, da je številka ena v vožnji na čas. A njegov skalp si bodo želeli mnogi, med drugim tudi Jan Tratnik (Bahrain-Victorious), ki si je uvodno etapo zagotovo označil kot priložnost za etapni uspeh. Idrijčan se bo na progo podal kot 155. ob 16.34.

Slovenci bomo imeli na štartu še enega rojaka. Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) danes posebnih ambicij nima. Svoje priložnosti bo iskal na drugih etapah, uvodni kronometer pa bo izkoristil kot ogrevanje. S štartne klančine bo zapeljal ob 15.48.

Nekaj več pozornosti bo danes potrebno nameniti še Remiju Cavagni (Deceuninck-Quick Step), Victorju Campanaertsu (Qhubeka Assos), Josu van Emdenu (Jumbo-Visma) in Nelsonu Oliveiri (Movistar), ki se bodo udarili za etapno zmago.

Med favoriti za končno zmago pa danes lahko največ pridobita kolesarja Deceuninck-Quick Stepa. Joao Almeida je že dokazal, da lahko dobro odpelje kronometer, še več železja pa ima v ognju Remco Evenepoel, a nihče prav zares ne ve, v kakšnem stanju je Belgijec po osemmesečni odsotnosti.

Prvi kolesar bo na progo zapeljal ob 14.00, vse skupaj pa se bo končalo okoli 17.15, ko se bo v cilj, kot zadnji zapeljal Dries De Bondt (Alpecin-Fenix).

ZAP. ŠT.IME IN PRIIMEKEKIPAŠTARTNI ČAS
1Filippo TaglianiAndroni Giocattoli-Sidermec14:00:00
2David Dekker  Jumbo-Visma14:01:00
3Victor CampenaertsTeam Qhubeka Assos14:02:00
4Tejay van GarderenEF Education-Nippo14:03:00
5Giovanni AleottiBora-Hansgrohe14:04:00
6Gorka IzagirreAstana-Premier Tech14:05:00
7Bauke MollemaTrek-Segafredo14:06:00
8Roger KlugeLotto Soudal14:07:00
9Samuele ZoccaratoBardiani CSF Faizane’14:08:00
10François BidardAG2R Citroën Team14:09:00
11Antonio PedreroMovistar Team14:10:00
12Iljo KeisseDeceuninck-QuickStep14:11:00
13Jonathan CastroviejoIneos Grenadiers14:12:00
14Christopher Juul-JensenTeam BikeExchange14:13:00
15Krists NeilandsIsrael Start-up Nation14:14:00
16Attilio VivianiCofidis14:15:00
17Yukiya ArashiroBahrain Victorious14:16:00
18Matteo BadilattiGroupama-FDJ14:17:00
19Manuel BellettiEolo-Kometa Cycling Team14:18:00
20Wesley KrederIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux14:19:00
21Max KanterTeam DSM14:20:00
22Maximiliano RichezeUAE Team Emirates14:21:00
23Alexander KriegerAlpecin-Fenix14:22:00
24Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec14:23:00
25Dylan GroenewegenJumbo-Visma14:24:00
26Giacomo NizzoloTeam Qhubeka Assos14:25:00
27Jonathan CaicedoEF Education-Nippo14:26:00
28Cesare BenedettiBora-Hansgrohe14:27:00
29Luis Leon SanchezAstana-Premier Tech14:28:00
30Koen de KortTrek-Segafredo14:29:00
31Caleb EwanLotto Soudal14:30:00
32Filippo ZanaBardiani CSF Faizane’14:31:00
33Lawrence NaesenAG2R Citroën Team14:32:00
34Nelson OliveiraMovistar Team14:33:00
35Mikkel HonoréDeceuninck-QuickStep14:34:00
36Jhonatan Narvaez PradoIneos Grenadiers14:35:00
37Cameron MeyerTeam BikeExchange14:36:00
38Alessandro De MarchiIsrael Start-up Nation14:37:00
39Elia VivianiCofidis14:38:00
40Pello BilbaoBahrain Victorious14:39:00
41Lars van den BergGroupama-FDJ14:40:00
42Francesco GavazziEolo-Kometa Cycling Team14:41:00
43Riccardo MinaliIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux14:42:00
44Nico DenzTeam DSM14:43:00
45Joe DombrowskiUAE Team Emirates14:44:00
46Jimmy JanssensAlpecin-Fenix14:45:00
47Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec14:46:00
48Paul MartensJumbo-Visma14:47:00
49Bert-Jan LindemanTeam Qhubeka Assos14:48:00
50Simon CarrEF Education-Nippo14:49:00
51Daniel OssBora-Hansgrohe14:50:00
52Samuele BattistellaAstana-Premier Tech14:51:00
53Matteo MoschettiTrek-Segafredo14:52:00
54Thomas De GendtLotto Soudal14:53:00
55Umberto MarengoBardiani CSF Faizane’14:54:00
56Geoffrey BouchardAG2R Citroën Team14:55:00
57Einer Rubio ReyesMovistar Team14:56:00
58Pieter SerryDeceuninck-QuickStep14:57:00
59Salvatore PuccioIneos Grenadiers14:58:00
60Nicholas SchultzTeam BikeExchange14:59:00
61Matthias BrändleIsrael Start-up Nation15:00:00
62Fabio SabatiniCofidis15:01:00
63Rafael Valls FerriBahrain Victorious15:02:00
64Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ15:03:00
65Mark ChristianEolo-Kometa Cycling Team15:04:00
66Taco van der HoornIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux15:05:00
67Christopher HamiltonTeam DSM15:06:00
68Alessandro CoviUAE Team Emirates15:07:00
69Tim MerlierAlpecin-Fenix15:08:00
70Natnael TesfazionAndroni Giocattoli-Sidermec15:09:00
71Koen BouwmanJumbo-Visma15:10:00
72Kilian FrankinyTeam Qhubeka Assos15:11:00
73Ruben GuerreiroEF Education-Nippo15:12:00
74Matteo FabbroBora-Hansgrohe15:13:00
75Aleksandr VlasovAstana-Premier Tech15:14:00
76Vincenzo NibaliTrek-Segafredo15:15:00
77Kobe GoossensLotto Soudal15:16:00
78Giovanni CarboniBardiani CSF Faizane’15:17:00
79Tony GallopinAG2R Citroën Team15:18:00
80Davide VillellaMovistar Team15:19:00
81James KnoxDeceuninck-QuickStep15:20:00
82Gianni MosconIneos Grenadiers15:21:00
83Mikel NieveTeam BikeExchange15:22:00
84Guy NivIsrael Start-up Nation15:23:00
85Simone ConsonniCofidis15:24:00
86Gino MäderBahrain Victorious15:25:00
87Simon GuglielmiGroupama-FDJ15:26:00
88Márton DinaEolo-Kometa Cycling Team15:27:00
89Simone PetilliIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux15:28:00
90Michael StorerTeam DSM15:29:00
91Juan Sebastian MolanoUAE Team Emirates15:30:00
92Oscar RiesebeekAlpecin-Fenix15:31:00
93Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec15:32:00
94Tobias FossJumbo-Visma15:33:00
95Lukasz WisniowskiTeam Qhubeka Assos15:34:00
96Jens KeukeleireEF Education-Nippo15:35:00
97Felix GrossschartnerBora-Hansgrohe15:36:00
98Harold Tejada CanacueAstana-Premier Tech15:37:00
99Gianluca BrambillaTrek-Segafredo15:38:00
100Jasper De BuystLotto Soudal15:39:00
101Filippo FiorelliBardiani CSF Faizane’15:40:00
102Larry WarbasseAG2R Citroën Team15:41:00
103Matteo JorgensonMovistar Team15:42:00
104Rémi CavagnaDeceuninck-QuickStep15:43:00
105Daniel MartinezIneos Grenadiers15:44:00
106Tanel KangertTeam BikeExchange15:45:00
107Davide CimolaiIsrael Start-up Nation15:46:00
108Victor LafayCofidis15:47:00
109Matej Mohorič  Bahrain Victorious15:48:00
110Attila ValterGroupama-FDJ15:49:00
111Lorenzo FortunatoEolo-Kometa Cycling Team15:50:00
112Jan HirtIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux15:51:00
113Nicolas RocheTeam DSM15:52:00
114Davide FormoloUAE Team Emirates15:53:00
115Gianni VermeerschAlpecin-Fenix15:54:00
116Andrii PonomarAndroni Giocattoli-Sidermec15:55:00
117Edoardo AffiniJumbo-Visma15:56:00
118Mauro SchmidTeam Qhubeka Assos15:57:00
119Hugh CarthyEF Education-Nippo15:58:00
120Maciej BodnarBora-Hansgrohe15:59:00
121Matteo SobreroAstana-Premier Tech16:00:00
122Amanuel GebreigzabhierTrek-Segafredo 
123Tomasz MarczynskiLotto Soudal16:02:00
124Davide GabburoBardiani CSF Faizane’16:03:00
125Alexis GougeardAG2R Citroën Team16:04:00
126Dario CataldoMovistar Team16:05:00
127Fausto Masnada  Deceuninck-QuickStep16:06:00
128Pavel Sivakov  Ineos Grenadiers16:07:00
129Callum ScotsonTeam BikeExchange16:08:00
130Alex Dowsett  Israel Start-up Nation16:09:00
131Rémy RochasCofidis16:10:00
132Damiano CarusoBahrain Victorious16:11:00
133Antoine DuchesneGroupama-FDJ16:12:00
134Vincenzo AlbaneseEolo-Kometa Cycling Team16:13:00
135Rein TaaramäeIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux16:14:00
136Nikias ArndtTeam DSM16:15:00
137Valerio ContiUAE Team Emirates16:16:00
138Senne LeysenAlpecin-Fenix16:17:00
139Jefferson CepedaAndroni Giocattoli-Sidermec16:18:00
140Jos van EmdenJumbo-Visma16:19:00
141Maximilian WalscheidTeam Qhubeka Assos16:20:00
142Julius van den BergEF Education-Nippo16:21:00
143Peter SaganBora-Hansgrohe16:22:00
144Vadim PronskiyAstana-Premier Tech16:23:00
145Giulio CicconeTrek-Segafredo16:24:00
146Stefano OldaniLotto Soudal16:25:00
147Enrico BattaglinBardiani CSF Faizane’16:26:00
148Clément ChampoussinAG2R Citroën Team16:27:00
149Albert Torres BarceloMovistar Team16:28:00
150João AlmeidaDeceuninck-QuickStep16:29:00
151Egan Bernal GomezIneos Grenadiers16:30:00
152Simon YatesTeam BikeExchange16:31:00
153Daniel MartinIsrael Start-up Nation16:32:00
154Nicolas EdetCofidis16:33:00
155Jan TratnikBahrain Victorious16:34:00
156Romain Seigle  Groupama-FDJ16:35:00
157Edward RavasiEolo-Kometa Cycling Team16:36:00
158Quinten HermansIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux16:37:00
159Jai HindleyTeam DSM16:38:00
160Diego UlissiUAE Team Emirates16:39:00
161Louis VervaekeAlpecin-Fenix16:40:00
162Eduardo SepulvedaAndroni Giocattoli-Sidermec16:41:00
163George BennettJumbo-Visma16:42:00
164Domenico PozzovivoTeam Qhubeka Assos16:43:00
165Alberto BettiolEF Education-Nippo16:44:00
166Emanuel BuchmannBora-Hansgrohe16:45:00
167Fabio FellineAstana-Premier Tech16:46:00
168Jacopo MoscaTrek-Segafredo16:47:00
169Harm VanhouckeLotto Soudal16:48:00
170Giovanni ViscontiBardiani CSF Faizane’16:49:00
171Andrea VendrameAG2R Citroën Team16:50:00
172Marc SolerMovistar Team16:51:00
173Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep16:52:00
174Filippo GannaIneos Grenadiers16:53:00
175Michael HepburnTeam BikeExchange16:54:00
176Patrick BevinIsrael Start-up Nation16:55:00
177Natnael BerhaneCofidis16:56:00
178Mikel LandaBahrain Victorious16:57:00
179Rudy MolardGroupama-FDJ16:58:00
180Samuele RiviEolo-Kometa Cycling Team16:59:00
181Andrea PasqualonIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux17:00:00
182Romain BardetTeam DSM17:01:00
183Fernando Gaviria RendonUAE Team Emirates17:02:00
184Dries De BondtAlpecin-Fenix17:03:00